Poniedziałek, 15 lipca 2024

Zwiększ komfort swojego biura dzięki tym 5 wskazówkom

5 września 2023

W pracy spędzamy około połowy naszego czasu. Dlaczego jest tak mało komfortowych przestrzeni biurowych? Możesz poprawić komfort i atmosferę w swoim biurze za pomocą kilku prostych zmian. Te pięć wskazówek pomoże ci mieć przyjemniejszy i szczęśliwszy dzień pracy.

Znajdź odpowiednie meble biurowe

Komfortowe środowisko pracy zależy od wysokiej jakości mebli biurowych. Z biegiem lat rozwój ergonomicznych rozwiązań biurowych doprowadził do ulepszenia krzeseł i mebli biurowych. Ułatwiło to dostosowanie ich do preferencji każdego użytkownika. Nowoczesne meble biurowe lepiej dostosowują się do potrzeb użytkowników i przestrzeni.

Profesjonalne meble biurowe

Biurka z możliwością regulacji wysokości blatu to świetne rozwiązanie do każdego biura. Łatwo jest zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Można zmieniać pozycję w zależności od potrzeb w ciągu dnia. Może to zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i negatywne skutki zdrowotne spędzania zbyt dużej ilości czasu w pozycji siedzącej.

Biurka-SKY-regulowane-elektryczne

Istnieje również wiele biurek z wyprofilowanym blatem. Zapewnia to poziom komfortu nieporównywalny ze standardowym biurkiem. Częściowo wysunięty blat ułatwia dostęp do powierzchni biurka. Biurko szerokokątne o wygodnej szerokości. Wszystkie zaprojektowane z myślą o nowoczesnym pracowniku.

Przeczytaj również: Polityka czystego biurka w biurze

Biurka w kształcie PRIMUS

Nawet jeśli biurko ma elektryczną regulację wysokości, nadal potrzebujesz dobrego ergonomicznego krzesła. Ergonomiczne krzesło jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na komfort pracy. Dobre krzesło biurowe ma regulowane podłokietniki, podparcie pleców i ramion oraz wygodne siedzisko.

Krzesło biurowe ICON

Akcesoria biurowe mogą poprawić ergonomię pracy.

Nawet jeśli nie masz idealnych mebli, ergonomiczne akcesoria biurowe pomogą. Akcesoria biurowe mogą przekształcić mniej niż idealne miejsce pracy w stację roboczą, która jest idealna dla Ciebie.

Stojaki na laptopa i uchwyty na monitor, które można dostosować do własnych potrzeb, pozwolą w pełni dostosować ekran do ciała, krzesła i biurka. Warto również wyposażyć swoje stanowisko pracy w ergonomiczną mysz komputerową i dobrą klawiaturę. Akcesoria te zapewnią komfort przez cały dzień korzystania z komputera.

Przeczytaj również: Meble biurowe z metalową ramą - dlaczego warto je wybrać?

Monitory na poziomie oczu

3 Dodatkowe oświetlenie biurka

Pracownicy pragną naturalnego światła i widoku na zewnątrz, ale nie zawsze je otrzymują. Jeśli przez cały dzień czujesz się przygnębiony i ponury, są małe rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój komfort w pracy i zainspirować się.

Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie biurka. Sufitowe oświetlenie fluorescencyjne jest często używane w biurach, ale zwykle nie zapewnia wystarczającej ilości światła do pracy. Dodaj dodatkowe oświetlenie biurka. Wybierz lampkę biurkową, którą można postawić lub zamontować na biurku. Używaj energooszczędnych, trwałych żarówek.

Lampa biurkowa

Jeśli często czujesz się zmęczony lub przygnębiony w pracy, możesz potrzebować więcej światła. Jeśli nie jest to możliwe, świetną alternatywą jest lampa do terapii światłem. Możesz umieścić ją na biurku, aby światło naśladowało to na zewnątrz. Pomoże ci to poczuć się odświeżonym.

Lampa do terapii światłem to świetny sposób na utrzymanie zdrowych i silnych oczu w pracy. Jednak nadal ważne jest, aby mieć naturalne światło w ciągu dnia. Rób przerwy, a jeśli to możliwe, wyjdź na zewnątrz na lunch, aby odświeżyć umysł i ciało.

Odpowiednią temperaturę można regulować za pomocą termostatu.

Czy w pracy jest ci za gorąco lub za zimno? Walka o termostat to częsty konflikt w biurze. Problem ten można wyeliminować za pomocą dodatkowych systemów chłodzenia i ogrzewania biurka. Wybierz grzejnik biurkowy, który jest przenośny, ma ceramiczny element grzewczy i można go przewrócić.

Elementy ceramiczne pozwalają łatwiej oddychać przez cały dzień. Regulowana moc pozwala dostosować intensywność ogrzewania do własnych potrzeb i preferencji. Po włączeniu zimnego nawiewu można używać urządzenia jako wentylatora.

Przy wyborze akcesorium na biurko ważnym czynnikiem jest jego rozmiar. Wybierz model, który zajmuje minimalną ilość miejsca, jest dyskretny i cichy oraz oferuje przyjemne ciepło lub orzeźwiające chłodzenie na różnych poziomach mocy.

5 Spersonalizuj swoje miejsce pracy, a w szczególności biurko.

Przestrzenie biurowe mogą być emocjonalnie drenujące, jeśli są zbyt sterylne. Możesz to częściowo złagodzić, dodając kilka osobistych przedmiotów, takich jak zdjęcia i rośliny.

Oszczędnie dodawaj osobiste przedmioty do swojego biurka. Wybierz przedmioty, które nie będą tworzyć bałaganu lub niepotrzebnie rozpraszać uwagi. Zdjęcia są świetnym dodatkiem do biurka. Zajmują niewiele miejsca i zapewniają przyjemne miejsce do odpoczynku, gdy potrzebujesz przerwy przed monitorem. Rośliny również mogą być świetnym dodatkiem do biurka. Zapewniają czyste powietrze i poprawiają nastrój.

Kwiaty i krzesło ElliePro

Nawet jeśli przestrzeń nie należy do nas, nie ma powodu, by rezygnować z komfortu. Wiele aspektów biura można ulepszyć, dostosować i rozszerzyć, aby zapewnić maksymalny komfort. Tworząc biuro, w którym czujemy się komfortowo, możemy być bardziej produktywni i szczęśliwsi w pracy i życiu osobistym.

Przeczytaj o tym, jak dbać o meble biurowe.

Prosimy o ocenę wpisu!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Prześlij ocenę

Średnia ocena 5/5 Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.