Niedziela, 14 kwietnia 2024

Oto 5 zasad, które pomogą Ci wybrać odpowiedni fotel biurowy

9 grudnia 2022

Ergonomia to ważny aspekt zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracowników w miejscu pracy. Odpowiednie krzesło jest kluczowe, ponieważ pracownicy spędzają wiele godzin siedząc każdego dnia. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu mebli.

Możliwość regulacji krzeseł biurowych

Tak jak nie ma jednego biurka, które byłoby odpowiednie dla każdego, tak niemożliwe jest znalezienie krzeseł biurowych spełniających wszystkie potrzeby każdego. Regulacja to kluczowa cecha idealnych krzeseł biurowych. Cecha ta jest tak oczywista, że nawet najprostsze meble są w nią wyposażone. Powinno się posiadać mechanizmy regulujące wysokość i głębokość siedziska, a także wysokość podłokietników, kąt nachylenia oparcia i kąt nachylenia zagłówka. Dzięki temu każdy użytkownik może dopasować krzesło do swoich potrzeb i preferencji.

Zobacz też:Jakie krzesło jest najlepsze do biura?

Ergonomiczne oparcie do krzeseł biurowych

Jest ono ważne nie tylko dla komfortu pracy, ale także dla zdrowia. Nie trzeba nikogo przekonywać, że ustawienie oparcia jest w tym względzie istotne. Powinno być ono tak zaprojektowane, aby dopasowywało się do kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym, który jest najbardziej narażony na obciążenia podczas wykonywania czynności siedzących. Odpowiednie wyprofilowanie fotela pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji siedzącej i zmniejsza ryzyko rozwoju dolegliwości bólowych lub innych chorób. Jest to częsta praktyka w pracy biurowej. Zaleca się, aby siedziska były elastyczne i miękkie. Do ich wykonania stosuje się specjalną siatkę, jak w przypadku krzesła AccisPro. Inną popularną opcją jest jednak wyściełane oparcie wypełnione elastyczną pianką lub gąbką.

VANK_V6 jasnoszary

Odpowiednia wysokość i rozmiar krzeseł do biura

Byłoby idealnie, gdyby każdy pracownik mógł wybrać swoje krzesło biurowe. Nie jest to jednak często spotykana sytuacja. Dzieje się tak dlatego, że stworzenie komfortowego środowiska pracy to tylko jeden z aspektów tego, co czyni pomieszczenie atrakcyjnym. Ważne jest ujednolicenie wnętrza biura, aby osiągnąć pożądany wygląd. Trudno byłoby komukolwiek wyobrazić sobie miejsce pracy, w którym każde stanowisko posiadałoby własne biurka, krzesła i meble. Prowadziłoby to do chaosu estetycznego, co byłoby niekorzystne dla pracowników. Dlatego ważne jest, aby wybierać krzesła, które można regulować, aby dostosować je do pracowników o różnym wzroście i wzroście. To właśnie tutaj możliwość regulacji ustawień jest kluczowa.

Fotel Lumi 103

Podłokietniki i zagłówki do foteli biurowych

Ból związany z niewłaściwą pozycją podczas długiej pracy przy komputerze może być dość dotkliwy. Dobrze jest wstać od komputera przynajmniej raz na godzinę, aby się rozciągnąć i odciążyć kręgosłup, nogi i ręce. Dużą ulgę może przynieść wstanie od biurka i poruszanie się. Możesz umieścić głowę na zagłówku, a ręce na ramionach. Ważne jest, aby przy wyborze krzeseł biurowych sprawdzić, czy posiadają one takie elementy. Podłokietniki są szczególnie ważne, ponieważ dłonie, nadgarstki i przedramiona użytkowników komputerów są stale używane. Ważne jest, aby zapewnić im dobre podparcie i pozwolić na regenerację w jak najlepszej pozycji, aby zapobiec bolesnym skurczom i nadwyrężeniom stawów.

Podłokietniki z możliwością regulacji

Regulowany zagłówek

Odpowiednio wyprofilowane siedzenia

Fotele biurowe z płaskimi siedziskami są najlepszym wyborem, ponieważ oferują największy komfort i czują się najbardziej naturalnie. Powinny być zaokrąglone z przodu, aby pracownicy nie odczuwali dyskomfortu, gdy zginają kolana. Jeśli przepływ krwi do stóp i łydek jest zablokowany, może to powodować bolesne skurcze, drętwienie, a nawet otarcia. Ważne jest, aby mieć wystarczająco duże siedzisko, aby umożliwić wygodne siedzenie. Podnóżek to dodatek do krzesła biurowego, który może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy i odciążyć nogi. Akcesoria te mogą być dostępne jako dodatek do krzesła. Zakup takiego akcesorium nie jest jednak trudny.

Wygodny

Krzesła biurowe powinny spełniać wszystkie wymagania, a przy tym być atrakcyjne i dobrze wykonane. Istotne jest, aby krzesła biurowe były wykonane z wysokiej jakości materiałów . Dzięki temu pracownicy będą mogli korzystać z nich przez wiele lat i nie stracą one swoich właściwości. W naszym wyborze znajdują się krzesła biurowe od cenionych producentów.

Przeczytaj także: Co wyróżnia wysokiej klasy krzesło biurowe?

Oceń wpis

Kliknij na gwiazdkę, aby wystawić ocenę

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Wystaw ocenę

Średnia ocena 5/ 5 Ilość głosów: 2

Jak na razie brak głosów! Oceń ten post teraz!