Poniedziałek, 15 lipca 2024

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli biurowych

6 sierpnia 2023

Wprowadzenie ergonomii i komfortowych warunków pracy może zwiększyć produktywność. Wynika to z faktu, że zdolność do skupienia się na tym, co najważniejsze, czyli wykonywaniu nawet najtrudniejszych zadań, jest zwiększona dzięki zastosowaniu elementów wystroju wnętrz, które są ustawione w wygodnej lub ergonomicznej pozycji. Ważne jest, aby przy wyborze mebli biurowych brać pod uwagę ich praktyczność i wygląd. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i klientów. Rozważ wprowadzenie udogodnień, które są mniej powszechne, ale nadal bardzo przydatne.

Jak wybrać meble biurowe

Wybierając meble biurowe, należy wziąć pod uwagę swój zmysł estetyczny. Ważna jest jednak również wygoda. Znalezienie "złotego środka" nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jak wybrać meble biurowe? Najlepiej wybierać modele lub całe kolekcje, które pozwolą na wygodną pracę w odpowiedniej pozycji, z łatwym dostępem do wszystkich niezbędnych dokumentów, sprzętów itp. bez uszczerbku na poczuciu estetyki. Warto szukać "meblowych smaczków", aby osiągnąć te cele.

Komfort w biurze

Stanowiska pracy powinny być tak osobiste, jak to tylko możliwe. Co to dokładnie oznacza? Mówiąc najprościej, oznacza to, że pracownik powinien siedzieć w pozycji, która jest najbardziej odpowiednia dla jego wzrostu, potrzeb i charakteru pracy. W tym kontekście nie sposób pominąć znaczenia biurek regulowanych elektrycznie. Dzięki nim możemy pracować na stojąco lub siedząco, a także dostosować wysokość blatu do naszego wzrostu.

Biurka z elektryczną regulacją

Komfort w biurze to nie tylko wygodne biurko czy wygodny fotel. Ważne jest również, aby rozważyć stworzenie w biurze przestrzeni, w której klienci będą mogli spotykać się zgodnie z zasadami proksemiki, które mają na celu wyeliminowanie kontaktów opartych na wyższości lub niższości. Klient powinien być traktowany jako partner w biznesie, a nie petent. Ważne jest stworzenie warunków do spotkań biznesowych z partnerami.

Fotel klubowy

Fotel PELIKAN

Jak skupić się na pracy?

Biuro powinno sprzyjać koncentracji. Skupienie się na jednym zadaniu pomoże wykonać je szybko i poprawnie. Jeśli w biurze nie ma cichych przestrzeni lub małych, jasno określonych obszarów, w których pracownicy mogą się zrelaksować i oderwać od rozpraszaczy, trudno mówić o produktywności. W miejscach, w których pracownicy muszą wykazać się kreatywnością, warto zainstalować ściany dźwiękochłonne, ekrany i skrzynki.

Tapicerowany boks OASIS

Fotel VOO VOO

Regeneracja sił po pracy

Wielu pracowników biurowych nie wie, czym jest 8-godzinny dzień pracy. Nieustannie gonią ich terminy, wkładają intensywny wysiłek intelektualny i są zestresowani. Ważne jest, aby stworzyć dla nich strefę relaksu, w której będą mogli zapomnieć o obowiązkach, zregenerować siły (np. podczas drzemki), a następnie dzielnie stawić czoła najtrudniejszym zadaniom. Nawet najbardziej intensywna praca wydaje się łatwiejsza do wykonania, gdy w biurze znajdują się poduszki, miękko wyściełane boksy, a nawet rozkładane kanapy. Warto pozwolić pracownikowi na drzemkę, gdy pracuje nad bardzo ważnym projektem. Sen wzmaga kreatywność bardziej niż kawa.

THUNDER - Fotel wypoczynkowy Kleiber

Sprawdź naszą nową kolekcję mebli gabinetowych.

Prosimy o ocenę wpisu!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Prześlij ocenę

Średnia ocena 5/5 Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.