Niedziela, 14 kwietnia 2024

Jak zorganizować otwartą przestrzeń biurową?

9 grudnia 2022

Organizacja przestrzeni biurowej ma kluczowe znaczenie dla efektywności pracy i komfortu pracowników. Biura typu open space stają się coraz bardziej popularne. Świadczy o tym coraz większa liczba firm. Jednak, aranżacja open space może być trudna. W związku z tym pojawia się pytanie: Jak zrealizować to zadanie?

Dlaczego otwarta przestrzeń jest tak ważna?

Istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy idei pracy w dużym biurze. Niektórzy uważają, że duże biura mogą powodować problemy z koncentracją. Dlatego też najczęściej stosuje się je w agencjach reklamowych i marketingowych. Są też inne korzyści z pracy w większych wnętrzach biurowych:

  • Komunikacja między współpracownikami jest łatwiejsza dzięki
  • Szybki i sprawny przepływ informacji, a także pomysłów.
  • Stworzenie równych warunków pracy dla wszystkich członków zespołu;
  • Doskonałe wykorzystanie całej przestrzeni;
  • łatwiejszy dostęp dla przełożonych;
  • Zwiększona efektywność pracowników.

Praktyczne wskazówki, jak urządzić biuro typu open space

  • Odpowiednie umeblowanie

Istnieją dwa rodzaje otwartych przestrzeni biurowych: tradycyjne, w których każdy pracownik ma swoje stanowisko oraz mniej formalne, w których każdy jest przywiązany do jednego biurka. W pracy spędzamy co najmniej osiem godzin przed komputerami i nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby się poruszać. Chodzi nie tylko o zapewnienie wysokiego komfortu, ale także o zadbanie o zdrowie.

Krzesła i biurka to najważniejsze elementy wyposażenia przestrzeni biurowej. Do stworzenia najlepiej wyprofilowanych siedzisk należy użyć solidnego materiału. Dzięki temu siedziska będą wygodne dla naszych kręgosłupów. Wygodne biurko z wystarczającą ilością miejsca do przechowywania dokumentów i innych przyborów to kolejna ważna kwestia. Ważne jest, aby meble można było dopasować do indywidualnych potrzeb, tak aby były jak najbardziej użyteczne. Ważna jest nie tylko funkcjonalność sprzętu, ale także meble biurowe, które nadają przestrzeni niepowtarzalny charakter i dodają jej uroku.

Meble biurowe DUO-C

Meble biurowe FOCUS

  • Prywatność i izolacja akustyczna

Biura typu open space często borykają się z problemem rozpraszającego hałasu. Wynika to nie tylko z pracy różnych urządzeń, ale także z komunikacji między członkami zespołu. Łatwo jest rozwiązać ten problem, instalując panele dźwiękoszczelne i ścianki działowe. Dzięki temu szybko wyeliminujemy rozpraszające dźwięki i stworzymy poczucie intymności na każdym stanowisku w ramach open space. Kabiny akustyczne to świetny sposób na zorganizowanie przestrzeni sprzyjającej koncentracji. Ten rodzaj kabin pozwala nam swobodnie prowadzić długie, ważne rozmowy telefoniczne i zebrać myśli. Kabiny te są idealne do pracy w samotności w ciszy, skupieniu i koncentracji.

Kabiny SKARBOWE - kabiny akustyczne - kabiny akustyczne

TREEHOUSE Bejot

Ścianki działowe BIALE

  • Oświetlenie

Nie możesz sobie pozwolić na pominięcie zakupu odpowiednich lamp, gdy organizujesz otwarte biuro. Naturalne światło jest najlepsze i najzdrowsze, ale może być trudno uzyskać jego wystarczającą ilość. Wybór oświetlenia jest trudniejszy w większych przestrzeniach. Otwarte przestrzenie wymagają zarówno ogólnych, jak i indywidualnych źródeł światła. Dzięki temu będziemy mieli większą szansę na skrócenie czasu męczenia się naszych oczu, co przełoży się na wyższą jakość życia.

  • Strefa relaksu redukująca codzienny stres

W pracy często jesteśmy zabiegani i musimy być skupieni na ważnych zadaniach i spotkaniach z kontrahentami. Nawet w biurach musimy mieć możliwość zrelaksowania się i pozbycia się napięć, które mogą wpływać na naszą zdolność do skupienia się i podejmowania świadomych decyzji. Warto stworzyć spokojną strefę do relaksu. W stworzeniu takiej przestrzeni przydadzą się wygodne fotele lub sofy, stoliki, a nawet ekspres do kawy. Pracownicy będą mogli porozmawiać o rzeczach niezwiązanych z ich pracą i dzięki temu lepiej się poznają. Dzięki temu poprawi się atmosfera w biurze.

Przeczytaj także: Wielostanowiskowe systemy biurowe z biurkami z ławkami

Oceń wpis

Kliknij na gwiazdkę, aby wystawić ocenę

Wystaw ocenę

Średnia ocena 5/ 5 Ilość głosów: 2

Jak na razie brak głosów! Oceń ten post teraz!