Niedziela, 14 kwietnia 2024

Jak zapobiegać bólom pleców podczas pracy w środowisku biurowym?

9 marca 2023

Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej, konieczność koncentracji i skupienia się na zadaniach oraz długa lista do wykonania to elementy, które sprawiają, że dni upływają w biurze. Ale co zrobić, jeśli ból pleców dokucza Ci podczas pracy i pozostaje tylko komfort? Omówimy, jak zapobiegać problemom z plecami w biurze.

Dlaczego komfort pracowników jest ważny

Zaczniemy od przyjrzenia się temu, co powoduje, że ta sfera jest zaniedbywana. Błędy mogą mieć poważne konsekwencje. Mogą wpływać nie tylko na zdrowie pracowników, ale także pośrednio na kondycję finansową firmy. Zmęczony i chory pracownik nie jest wydajny. O jego samopoczucie powinien zadbać również pracodawca.

Przyjazne środowisko biurowe można stworzyć poprzez zastosowanie wysokiej jakości, przemyślanych mebli biurowych. Pozwoli to na zmniejszenie obolałych pleców, zmniejszenie absencji i pomoże zespołowi skupić się na swoich zadaniach.

Ergonomiczne krzesła i fotele biurowe

Ergonomia to ogólny termin określający organizację środowiska pracy w sposób spełniający wszystkie kryteria, które wpływają na potrzeby psychofizyczne i samopoczucie ludzi. Obejmuje ona praktycznie wszystkie aspekty, które mogą zmniejszyć ryzyko i zwiększyć komfort pracy.

Ergonomiczna konstrukcja krzesła biurowego pozwala użytkownikom siedzieć w zdrowej i wygodnej pozycji, która nie jest drażniąca dla ich pleców, łokci czy nadgarstków. Jak producenci mebli biurowych mogą osiągnąć ten cel. Meble biurowe są nie tylko projektowane z myślą o jakości i wzornictwie. Fizjoterapeuci mają również wpływ na projektowanie mebli biurowych, które są funkcjonalne. Pracują niestrudzenie, aby stworzyć idealne biurko i krzesło biurowe.

Krzesła FENDO - krzesło CORR

Przeczytaj także: Co wyróżnia wysokiej klasy krzesło biurowe?

Podstawowe kryteria ergonomii: Krzesła biurowe

Indywidualna regulacja może zapewnić komfort w najprostszy sposób. Indywidualne dopasowanie jest kluczem do tego, aby każdy użytkownik, niezależnie od wzrostu, wagi, proporcji ciała i osobistych potrzeb, mógł znaleźć takie ustawienie, które nie tylko nie będzie bolało jego pleców, ale sprawi, że siedzenie stanie się przyjemnością. Ergonomiczne krzesło biurowe powinno być obrotowe z możliwością regulacji wysokości, kąta nachylenia oparcia i wysokości siedziska, podparcia lędźwiowego, regulowanych podłokietników oraz regulowanego zagłówka.

Dzięki wielu opcjom regulacji każdy pracownik może dostosować fotel biurowy do swoich preferencji.

Fotele-Action

Nowoczesne biurka są nie tylko stylowe, ale i wygodne.

Kolejnym aspektem aranżacji biura jest modne biurko. Takie rozwiązanie nie tylko dobrze wygląda, ale również poprawia zdrowie i komfort pracowników. Znalezienie stylowych biurek w Polsce jest możliwe dzięki postępowi technologicznemu i inspiracjom z całego globu. Istnieje wiele opcji funkcjonalnych innowacji, które całkowicie zmienią sposób pracy w biurze.

Jak wybrać wygodne biurko?

Powierzchnia robocza powinna być na tyle duża, aby zapewnić komfort pracy i powinna być dostosowana do warunków pracy. Ważna jest również konstrukcja i liczba szuflad lub szafek. Inne potrzeby mają pracownicy, którzy korzystają tylko z komputera lub ci, którzy pracują z dokumentami i potrzebują ich uporządkowania.

Jakie inne elementy mogą wpłynąć na komfort pracy? Istnieje wiele możliwości. Opcji jest wiele, od praktycznych korytek i osłon na kable, które podnoszą estetykę, po innowacyjne ciekawostki funkcjonalne.

Zobacz także: Zdrowie pracowników - jaki wpływ mają na nie meble biurowe?

Absolutny HIT - biurka z regulacją wysokości

Regulowane biurko to świetne narzędzie do stworzenia ergonomicznego miejsca pracy. Dzięki regulowanemu biurku pracownik może wybrać, czy chce pracować na stojąco czy na siedząco. Może też zmieniać zdanie w tej kwestii niemal każdego dnia. Nowoczesne biurko można również regulować pod względem wysokości, aby dostosować je do wzrostu użytkownika.

Średni zakres regulacji jest znaczny i można go regulować od 620 do nawet 1300 mm. Oznacza to, że każdy, niezależnie od wzrostu, znajdzie dla siebie wygodne rozwiązanie. Jak to działa. Te inteligentnie zaprojektowane meble biurowe wyposażone są w silniki elektryczne. Pozwala to na szybką i cichą regulację bez konieczności mocowania blatu biurka.

InUP-Deski drewniane-elektryczne

Higiena pracy jest ważna!

Choć ergonomiczne meble biurowe to najlepszy sposób na stworzenie przyjaznego miejsca pracy, w którym pracownicy są zdrowi, to jednak nie wystarczy. Higiena pracy powinna być również brana pod uwagę, gdy staramy się uniknąć bólu pleców.

Rób przerwy, aby rozciągnąć swoje kości . Nawet szybki spacer wokół biura po filiżankę kawy to świetny sposób na rozciągnięcie mięśni, zrobienie kilku przysiadów i zaczerpnięcie świeżego powietrza na tarasie.

Nawet jeśli masz najlepsze meble, pozwól swojemu ciału odpocząć . Możesz rozciągać się od czasu do czasu, a także zmieniać otoczenie co jakiś czas. Po krótkiej regeneracji, po powrocie na stanowisko pracy zauważysz wzrost koncentracji, wydajności i lepsze samopoczucie.

Przeczytaj także: Focus - Jak efektywnie pracować w środowisku biurowym

Oceń wpis

Kliknij na gwiazdkę, aby wystawić ocenę

Wystaw ocenę

Średnia 5 Ocena / 5 Suma głosów: 4

Nie ma jeszcze głosów! Oceń ten post teraz!