Poniedziałek, 15 lipca 2024

Jak spójnie zaaranżować meble biurowe i gabinetowe?

5 września 2023

Urządzenie funkcjonalnego i przyjemnego biura może być nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy, że przestrzeń biurowa musi pełnić również funkcję reprezentacyjną, czyli wpływać na to, jak postrzegają ją osoby spoza firmy. Ważne jest stworzenie harmonijnej, spójnej przestrzeni w gabinecie szefa i w pokojach pracowników.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest spójność.

Aby nie pogubić się w trudnym zadaniu projektowania i aranżowania przestrzeni, które może prowadzić do estetycznego chaosu, należy wybrać styl dla każdego pomieszczenia firmowego. Udekoruj biuro, sale konferencyjne, łazienki i centralne pomieszczenie każdej firmy. Jaki styl wybrać? Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności i wrażenia, jakie chcemy wywołać. Najpopularniejsze style dla przestrzeni biurowych to nowoczesny, minimalistyczny lub ponadczasowy klasyczny. Trzecia opcja jest często wybierana przez firmy o ugruntowanej pozycji, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na rynku. Nowe placówki, branże kreatywne i korporacje korzystają z bardziej współczesnych aranżacji. Każde pomieszczenie będzie wyglądać świetnie, jeśli będziesz trzymać się jednego stylu.

Biura muszą być funkcjonalne

Ergonomia mebli biurowych jest również ważna. W pracy spędzamy większość naszego dnia, czasem nawet ponad 8 godzin. Ważne jest, aby wybrać wygodne meble biurowe, aby móc skupić się na pracy bez bólu pleców lub głowy. Meble biurowe powinny być starannie dobrane. Ważne jest, aby wybrać meble, które zostały zaprojektowane dla tego typu biura. Zapewni to najwyższy poziom jakości, bezpieczeństwa i komfortu przez wiele godzin.

Przeczytaj również: Dlaczego warto wybrać meble biurowe z metalową ramą?

Jak powinno wyglądać biuro profesjonalnego szefa?

Przy urządzaniu biura należy zachować szczególną staranność. Powinno być ono wytworne i prestiżowe, gdyż doda mu to autorytetu. W biurze często odbywają się ważne spotkania z klientami lub negocjacje na wysokim szczeblu. Jednak biuro, jak każde inne, musi być wyposażone w biurko, fotel i komodę. Należy również wydzielić miejsce do przyjmowania gości. Pomocny będzie mniejszy stół konferencyjny wraz z kilkoma stylowymi krzesłami. Ważne jest, aby wybrać meble biurowe, które wyglądają profesjonalnie. Trudno wyobrazić sobie szefa w niezorganizowanym pomieszczeniu z kolorowymi meblami, prawda? Oto kilka przykładów umeblowania gabinetu, które pozwolą stworzyć gustowne wnętrze dla prezesa.

Meble gabinetowe marki SPATHIO

Meble gabinetowe ARCADIUS

Meble gabinetowe SORENO

Jak powinno wyglądać stylowe biuro?

Gabinet szefa może być oddzielną przestrzenią od reszty biura, ale nie oznacza to, że wystrój wnętrza i umeblowanie są zupełnie inne. Drewniane meble są idealne do biur, ponieważ łączą w sobie zarówno klasyczny, jak i nowoczesny design. Meble biurowe powinny być w stanie zaspokoić potrzeby zarówno pracowników, jak i branży. Lepiej jest wybrać stonowane kolory, które nie rozpraszają, a następnie dodać niewielki akcent kolorystyczny, taki jak roślina lub dekoracja. Ważne jest, aby wybrane meble biurowe nie różniły się zbytnio od tych w miejscu pracy szefa. Uniwersalne wzory to bezpieczny wybór, który będzie dobrze wyglądał w każdym pomieszczeniu i dobrze się sprawdzi.

Biurka z podnośnikiem elektrycznym INUP

Meble biurowe NOMO

Meble biurowe POLO

Kolory pasujące do większości biur i gabinetów

Dobrze zorganizowana przestrzeń to klucz do sukcesu w naszych poszukiwaniach odpowiedniego i pasującego do firmy wystroju. Jeśli boimy się odważnych rozwiązań, a nie pracujemy w branży kreatywnej, która może pozwolić sobie na bardziej szalone aranżacje, to postawmy na naturalne, stonowane kolory, zarówno na ścianach i podłodze, jak i meblach. Są to głównie brązy, beże, biele i szarości. Wyglądają stylowo i gustownie. Aby przełamać monotonię, można dodać kolorowy akcent. Może to być obraz lub wyjątkowa sofa.

Stworzenie harmonijnej przestrzeni biurowej za pomocą mebli i wystroju biura nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest, aby użyć tego samego stylu i schematu kolorów dla wszystkich pomieszczeń biurowych. Nie będziemy musieli martwić się o to, że biuro będzie wyglądać inaczej niż inne. Nadal powinno mieć prestiżowy charakter. Warto szukać mebli o prostym, ponadczasowym designie. Wtedy możemy stworzyć funkcjonalne i reprezentacyjne przestrzenie!

Prosimy o ocenę zgłoszenia!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Prześlij ocenę

Średnia ocena 5,/5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.