Niedziela, 14 kwietnia 2024

Co przeszkadza pracownikom w pracy? Jak tego uniknąć...

8 kwietnia 2023

Każdy pracownik marzy o tym, aby czuć się szczęśliwym w swojej firmie i wykonywać obowiązki służbowe w przyjaznych i komfortowych warunkach. Oczywiście nie możemy zapomnieć o dobrej pensji i możliwości awansu. Wiemy, że nie zawsze jest to łatwe. Jest wiele rzeczy, które mogą nas odciągać od pracy, utrudniać koncentrację i powodować większy niepokój. O czym mówimy? Jak pozbyć się rozproszenia uwagi?

1. Głośne rozmowy - Rozwiązanie: Ściany akustyczne

W pomieszczeniach biurowych często nie jesteśmy sami. Często towarzyszą nam rozmowy telefoniczne, wymiany zdań, dyskusje, rozmowy o projektach, klientach i innych osobach postronnych. Jeśli stajemy przed zadaniem wymagającym skupienia, nasza wydajność spada i czujemy się zestresowani. Nie sposób zapewnić każdemu pracownikowi prywatnego pokoju, w którym mógłby bez przeszkód zebrać swoje myśli. Jak zorganizować nasze biuro, abyśmy mogli efektywnie wykonywać swoją pracę i nie rozpraszać się rozmowami współpracowników? Łatwo jest zainstalować wysokiej jakości ścianę akustyczną. Dobrze dobrany panel będzie również stanowił świetną dekorację wnętrza i ożywi Twoją przestrzeń. Połączymy funkcjonalność i efekty wizualne, aby stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny. Jakie są główne zalety ściany akustycznej? Oto niektóre z nich:

  • skutecznie tłumią hałas,
  • Zajmują bardzo mało miejsca,
  • Można je łatwo przenieść i umieścić w innym miejscu
  • Nadaje miejscu pracy niepowtarzalny charakter.
  • nie powodują trudności w montażu.

Bejot Roll Wall

Ściany akustyczne dla ciszy

2. Nadwyrężony kręgosłup - Rozwiązanie: Ergonomiczne krzesło biurowe

W pracy spędzamy co najmniej osiem godzin dziennie, a większość tego czasu spędzamy przyklejeni do naszych komputerów. Nic dziwnego, że wcześniej czy później odczuwamy ból oczu, kręgosłupa i rąk. Źle dopasowane lub niewygodne krzesło biurowe jest główną przyczyną tych odczuć. Wysokiej jakości, wygodny fotel może poprawić nasze zdrowie i nastrój. Czujemy się bardziej gotowi do podjęcia nowych wyzwań. Jak wybrać odpowiednie krzesło dla siebie? Oparcie jest ważnym aspektem każdego krzesła. Powinno być regulowane i wygodne dla pleców. Dobre krzesło biurowe pozwoli na indywidualną regulację podłokietników, zagłówków i pochylenia oparcia.

ELEVEN EL 103

Fotele biurowe Perfo III

3 Natłok obowiązków - rozwiązanie: strefa relaksu

Często zdarza się, że w pracy mamy wiele spraw na głowie, a nasz szef dokłada do tego nowe zadania. Taka sytuacja może szybko doprowadzić do stresu i rozdrażnienia, co może utrudnić bycie produktywnym. Zamiast robić więcej, w końcu robimy mniej i popełniamy więcej błędów. Chaotyczna atmosfera szybko rozprzestrzenia się na współpracowników, a my wszyscy padamy ofiarą negatywnych wibracji.

Ważne jest, aby robić przerwy, nie tylko na zorganizowanie swojego dnia i stworzenie planu działania, ale także na odpoczynek. Nawet jeśli brzmi to absurdalnie, zrobienie przerwy pozwoli Ci się zrelaksować i zebrać myśli. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się skupić i podjąć szybsze działania. Najlepiej jest stworzyć w swojej firmie atmosferę sprzyjającą relaksowi. Nie wymaga to dużej ilości miejsca ani całkowitego remontu. Świetnym wyborem są nowoczesne meble biurowe. Mogą być w formie boksów, efektownych budek, pudełek lub miękkich sof, puf, czy wygodnych foteli. Z ich pomocą możemy zorganizować przestrzeń sprzyjającą wyciszeniu.

System akustyczny QUADRA SHA

4 Bałagan na stanowisku pracy - rozwiązanie: Duże biurko

Nie od dziś wiadomo, że trudno jest dobrze funkcjonować w chaosie i nieładzie. Tak jest również w miejscu pracy. Nasze biurko wygląda mniej elegancko, gdy jest zagracone papierami, przyborami, kurzem i kubkami po kawie. To zniechęca nas do realizacji zadań. Skąd byś wiedział, że sukces zawodowy jest bezpośrednio związany z organizacją biurka? Dzięki temu pozbędziemy się niepotrzebnych nerwów i nie będziemy tracić czasu na szukanie odpowiednich pism. Mebel ten powinien mieć dużą powierzchnię roboczą, która ułatwi nam organizację i przechowywanie wszystkich papierów. Ważna jest również jego ergonomia. Profesjonalne biurko o odpowiednich wymiarach i kształcie zapewni najlepszy poziom komfortu. Opcja regulowanej wysokości pozwala na dostosowanie wysokości do indywidualnych potrzeb.

Meble biurowe DUO-L

Meble biurowe TORO

Wielu profesjonalistów czuje się zestresowanych swoją pracą. Do częstych powodów należą: zbyt duży hałas, zbyt wiele obowiązków, zagracone miejsce pracy czy bóle spowodowane długotrwałym siedzeniem. Wszystkich tych irytujących czynników można uniknąć, dbając o wyposażenie biura i organizując wspólną przestrzeń.

Oceń wpis

Kliknij na gwiazdkę, aby wystawić ocenę

Wystaw ocenę

Średnia ocena 5/ 5 Ilość głosów: 5

Jak na razie brak głosów! Oceń ten post teraz!