Poniedziałek, 15 lipca 2024

Biurka z elektryczną regulacją wysokości mają wiele zalet

28 września 2022

Czy cierpisz na bóle pleców? Czy masz słabą postawę? Zła postawa może prowadzić do innych dolegliwości związanych ze stawami, takich jak zapalenie stawów. Możesz z łatwością wykonywać swoją pracę, wybierając biurko z elektryczną regulacją wysokości.

Wiele osób, zarówno freelancerów, jak i pracowników biurowych, woli korzystać z elektrycznie regulowanego biurka jako alternatywy dla tradycyjnych stanowisk pracy. Biurka te można regulować elektrycznie, aby dostosować je zarówno do pracy stojącej, jak i siedzącej. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby łatwo dostosować wysokość naszych biurek elektrycznych.

Jakie są zalety korzystania z biurka z elektryczną regulacją wysokości?

W ostatnich latach biurka z elektryczną regulacją wysokości zyskały popularność na rynkach mebli biurowych. Są one bardziej przystępne cenowo i łatwo dostępne ze względu na zwiększony popyt. Producenci mebli biurowych i ergonomiści poświęcili wiele czasu na pracę nad stołami z regulacją wysokości. Meble te nie tylko łagodzą bóle biurowe, ale mogą mieć również pozytywny wpływ na długoterminowe zdrowie.

Elektryczne biurko z regulacją wysokości to z wielu powodów lepszy wybór niż tradycyjne stanowisko pracy.

  • Mniejsze ryzyko otyłości i przyrostu masy ciała. Stanie zabiera więcej energii niż siedzenie. Stanie przez dłuższy czas jest bardziej energooszczędne niż siedzenie.
  • Niższe ryzyko rozwoju chorób serca. Pół godziny energicznych ćwiczeń nie zmniejszy ryzyka rozwoju choroby serca.
  • Zmniejszenie bólu pleców. Ból pleców to częsta dolegliwość wśród pracowników biurowych. Możesz zmienić obciążenie stawów, stojąc i siedząc przy biurku. Może to zmniejszyć ból pleców, pozwalając ciału poruszać się w inny sposób.
  • Niższy poziom cukru we krwi. Badania wykazały, że pracownicy biurowi doświadczają niższych skoków cukru we krwi, gdy stoją lub na przemian siedzą i stoją.
  • Dłuższa średnia długość życia. Siedzący tryb życia jest związany z przedwczesną śmiercią.
  • Czujesz się szczęśliwszy i bardziej energiczny. Osoby, które mogą pracować na stojąco przy biurku, zgłaszają mniejszy stres i zmęczenie oraz większy poziom wigoru i energii w ciągu dnia.
  • Wyższa wydajność. Wbrew pozorom, elektrycznie regulowane biurka nie mają znaczącego wpływu na standardowe zadania robocze, takie jak pisanie na klawiaturze. Mogą one faktycznie zwiększyć produktywność poprzez zwiększenie energii.

Biurko elektryczne - z myślą o ruchu

To naturalne, że chcemy mieć możliwość poruszania się w biurze podczas pracy. Człowiek spędził większość swojego życia w ruchu. Musiał polować lub uprawiać ziemię, aby zdobyć pożywienie, kiedy tego potrzebował. Musiał chodzić, aby dostać się gdziekolwiek. Poruszanie się podczas dnia pracy jest niezbędne dla zachowania zdrowia. Jest to niezbędne do utrzymania zdrowego ciała

Kręgosłup, który poprawia krążenie i zmniejsza zmęczenie mięśni, poprawia również krążenie. Chodzenie lub stanie zwiększa przepływ krwi i ożywia mięśnie. Stanie przez około 2 minuty co 30 minut zwiększa komfort i wydajność pracy oraz obniża ryzyko urazów układu mięśniowo-szkieletowego.

Lepsza postawa w pracy dzięki różnym stanowiskom pracy

Dostosowywane biurko z elektryczną regulacją wysokości to wielka zaleta dla pracowników o różnych typach ciała. Ułatwia ono także znalezienie najbardziej neutralnej, wygodnej postawy. Każdy jest inny, a biurko z elektryczną regulacją wysokości pozwala znaleźć odpowiednią kombinację pozycji stojącej i siedzącej. Przez cały dzień. Pozycja stojąca to lepsza pozycja do poruszania się w codziennym życiu.

Opcje regulowane pozwalają ustawić biurko na idealnej wysokości dla każdego. Wraz z poprawą komfortu użytkowania biurka, mogą zmienić się Twoje nawyki związane ze staniem. Jeżeli zakres regulacji jest wystarczająco duży, można obniżyć biurko do pierwotnej wysokości. Biurko można przywrócić do pierwotnej wysokości za pomocą funkcji pamięci wysokości.

Funkcja ta jest ważna, jeżeli z biurka korzysta wiele osób.

Najlepsze elektryczne biurko z regulacją wysokości

Ważne jest, aby znaleźć harmonogram pracy, który Ci odpowiada. Aby znaleźć najwygodniejszą pozycję pracy, będziesz musiał wejść po schodach, chodzić podczas przerw lub użyć elektrycznie regulowanego stołu o regulowanej wysokości. Skontaktuj się z nami, jeśli Twoje obecne stanowisko pracy nie jest wygodne. Firmy z meblami biurowymi oferują stacjonarne meble biurowe i biurka z elektryczną regulacją wysokości. Oferujemy pełną obsługę firmy dostarczającej meble, w tym indywidualne konsultacje dotyczące wyceny i planowania przestrzeni biurowej.