Niedziela, 23 czerwca 2024

Biura w minimalistycznym stylu

5 września 2023

Minimalizm ma wiele pozytywnych skojarzeń. Jest to szczególnie prawdziwe w dzisiejszych czasach, gdy popularna zasada "mniej znaczy więcej" staje się coraz bardziej popularna. Odpoczynek od bałaganu i zbyt szczegółowych wnętrz dobrze wpływa na samopoczucie. Poprawia również koncentrację i wydajność. Możemy bardziej skupić się na zadaniu, jeśli nie widzimy dziesiątek bibelotów, które nas rozpraszają. Minimalistyczny trend w projektowaniu wnętrz zyskuje na popularności z wielu powodów, w tym z tego.

Jak można zdefiniować minimalizm w miejscu pracy?

Styl minimalistyczny można opisać na wiele różnych sposobów, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: jest to styl, który koncentruje się na jakości, a nie ilości. Jego główną koncepcją jest otaczanie się tylko przedmiotami i sprzętem, których potrzebujemy i które są przydatne.

meble-biurowe-DUO_L

Meble wpisujące się w minimalistyczny trend wnętrzarski są funkcjonalne i wysokiej jakości, ale też ponadczasowe. Muszą spełniać wysokie standardy, ale też być ergonomiczne, gdyż stanowią jeden z nielicznych elementów wyposażenia biura. Co to oznacza w praktyce i jakie modele są polecane do biura? Nie ma prostych odpowiedzi i jedynie słusznych sugestii, ponieważ każdy użytkownik może mieć inne preferencje. Niektórzy są bardziej produktywni przy biurku z drewnianym blatem i półkami nad nim. Niektórzy wolą meble z szufladami po każdej stronie i schowkami na dokumenty nad głową. Ważne jest jednak, aby były one jak najprostsze i pozbawione rozpraszających, zbędnych ozdób. Minimalistyczny styl do biura - Im skromniej, tym lepiej, ale nie wtedy, gdy chodzi o jakość użytych materiałów. W stylu minimalistycznym ważne jest, aby wybrane produkty służyły przez wiele lat. Jest to duże wyzwanie, jeśli chodzi o meble biurowe. W końcu są one używane codziennie przez kilkanaście godzin, pięć dni w tygodniu.

Zobacz także: Jak dbać o meble biurowe?

Meble biurowe BLOG

Miejsce do siedzenia to również kwestia bardzo indywidualna. W biurze estetyka i rodzaj mebli mogą być podyktowane przez architekta i wymagania projektu. Wybór jest czasami ograniczony. Jednak w przypadku urządzania własnego biura lub adaptacji pokoju w domu do pracy, istnieje większa swoboda. Domowe biuro jest bardziej komfortowe i przytulne niż biuro korporacyjne. Nikt nie zabroni ci pracować na wygodnym krześle z zagłówkiem i miękką tapicerką lub podnóżkiem, który możesz wyciągnąć, gdy potrzebujesz przerwy. Minimalistyczne krzesła nie muszą być niewygodne. Ważne, by wybierać materiały wysokiej jakości, najlepiej drewno, oraz tkaniny przyjazne środowisku. Powinny być też wygodne, aby wygodnie nam się na nich pracowało.

fotel-LUMI-LM-103

Przeczytaj również: Meble biurowe z metalową ramą - dlaczego warto je wybrać?

A co z innymi elementami projektu?

Myli się ten, kto uważa, że decydując się na minimalizm we wnętrzu biurowym, trzeba zrezygnować z wszelkich dekoracji. One również mogą być efektowne i skromne, ale wciąż w zgodzie z minimalizmem. Żywe rośliny powinny być wszędzie i zawsze. Ten element wprowadza poczucie świeżości i natury. Kiedy jesteśmy otoczeni zielonymi liśćmi lub kwitnącymi kwiatami, nasz wzrok jest odświeżony i czujemy się lepiej. Rośliny mogą również poprawić jakość powietrza we wnętrzach, ponieważ produkują tlen. Dlatego lepiej jest pracować w biurach z roślinami.

BALWOO

Akcesoria dla minimalistycznego stylu biurowego

Plakaty na ścianie to świetny sposób na ożywienie biurowych wnętrz i nadanie im niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chcemy trzymać się idei minimalizmu, nie może to być pierwszy z brzegu plakat. Najlepiej, aby ilustracje, ryciny i innego typu motywy były na nim utrzymane w pastelowych kolorach. Świetne wrażenie robią plakaty oparte na starych książkach przyrodniczych, które pokazują różne etapy rozwoju roślin. Estetyka z atlasów przyrodniczych stała się bardzo popularna, ponieważ pasuje do wielu stylów. Plakaty i inne dekoracje oparte na tym wzorze można wykorzystać we wnętrzach biurowych, salonach, kuchniach czy dziecięcych sypialniach.

Seats_MyTurn_profim

Możesz również uprzyjemnić sobie pracę, inwestując w stylowe drobiazgi. Możesz być bardziej zorganizowany dzięki stylowym notatnikom, papeterii oraz pięknym pudełkom i pojemnikom do przechowywania.

Minimalizm ma wiele zalet w biurze. Wprowadzenie go do wnętrz biurowych ma sens, ponieważ tworzy stanowisko pracy, które jest przyjazne i sprzyja maksymalnej produktywności.

Może Ci się również spodobać: Wskazówki dotyczące tworzenia biura rachunkowego

Oceń ten wpis!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Prześlij ocenę

Średnia ocena 5/5 Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.