Niedziela, 14 kwietnia 2024

Biura nieruchomości: Aranżacja biurka

7 lutego 2023

Jednym z najważniejszych miejsc, w których czują się potencjalni klienci jest biuro nieruchomości. Jego wygląd i aranżacja mogą mieć znaczący wpływ na ich odczucia, nastawienie, a ostatecznie chęć skorzystania z usługi. Nawet najmniejsze pomieszczenia mogą mieć świetny wystrój, który wywołuje pozytywne wrażenie, wzbudza zaufanie i pozwala się zrelaksować. Biura nieruchomości muszą spełniać potrzeby klientów i pracowników. Na tę kwestię ma wpływ rozmieszczenie biurek. Jak pogodzić potrzeby między klientami a pracownikami? A jak urządzić biuro nieruchomości.

Gdzie powinno znajdować się biurko?

Słoneczne pomieszczenia, w których jest dużo naturalnego światła, tworzą pozytywne wrażenie i zachęcają do wejścia. Takie pomieszczenia są bardziej komfortowe niż wnętrza ze sztucznym oświetleniem i półmrokiem. Najlepiej ustawić biurka przodem do okna, tak aby szczyty źródeł światła znajdowały się najbliżej biurek. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala na odwrócenie wzroku od monitora po zakończeniu pracy i skierowanie go na widok zewnętrzny. Jeśli jest ich dużo, lepiej wybrać okna po wschodniej lub północnej stronie biura. Dzięki temu pracownik nie będzie rozpraszany przez promienie słoneczne w okresie letnim.

BALWOO

BALWOO

Rozmieszczenie biurek w stosunku do siebie

Większość biur nieruchomości ma ograniczoną liczbę stanowisk pracy. W związku z tym wystarczy tylko kilka biurek. Odpowiednie rozmieszczenie biurek zapewni pracownikom większy komfort, a klientom możliwość spokojnego podejmowania świadomych decyzji. Jeżeli w biurze nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby wygospodarować osobną salę konferencyjną, biurka powinny być ustawione tak, aby pracownicy mogli w spokoju rozmawiać z klientami.

Meble biurowe DUO-C

Rośliny lub przeszklenia to świetne opcje na zamknięcie przestrzeni. Dodają one również element dekoracyjny. Ścianki w biurach to również dobry pomysł. Należy pamiętać, że pracownicy będą czuli się komfortowo, jeśli ich biurka nie będą ustawione plecami do drzwi. Stwarza to niepewność, kto patrzy na monitor i daje pracownikom poczucie braku bezpieczeństwa. Pracownicy powinni siedzieć plecami do ściany, jednocześnie mając widok na resztę.

Meble biurowe FOCUS

Jakie jeszcze cechy wyróżniające powinny mieć biurka w biurze nieruchomości?

Świetnym rozwiązaniem są biurka z blatami o regulowanej wysokości. Łatwo jest dostosować wysokość blatu do potrzeb pracownika, aby zapewnić mu komfortowe środowisko pracy. Meble na wymiar to dobra opcja dla małych pomieszczeń, ponieważ zmaksymalizują dostępną przestrzeń. Ważnym aspektem jest wygląd biurek. Styl biurek powinien pasować do ogólnego tematu pomieszczenia. Nowoczesne, minimalistyczne meble są obecnie najbardziej popularne. Elementy te mogą również wpłynąć na ogólną ocenę biura nieruchomości, co może przełożyć się na chęć skorzystania z jego usług.

Meble biurowe DUO-P

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę funkcjonalność biurka. Powinno ono pomieścić komputer, akcesoria biurowe oraz dokumenty. Na klientach większe wrażenie zrobi schludny, uporządkowany blat.

Przeczytaj także: Wielostanowiskowe systemy biurowe z biurkami typu bench

Oceń wpis

Kliknij na gwiazdkę, aby wystawić ocenę

Wystaw ocenę

Średnia ocena 5/ 5 Ilość głosów:

Brak głosów do tej pory! Oceń ten post teraz!