Niedziela, 14 kwietnia 2024

6 przedmiotów, które odmienią wygląd Twojego biura

9 listopada 2022

W aranżacji naszego biura najważniejsze są nasze osobiste upodobania i pomysły. Wybrany styl często będzie nam przyświecał - minimalistyczny, klasyczny czy nowoczesny. Dzięki temu mamy pewność, że wnętrze jest stylowe i spójne. Jednak równie ważne jak styl są dodatki i gustowne wyposażenie. Dzięki nim Twoje biuro zyska niepowtarzalny, osobisty charakter. Jakie elementy mogą odmienić Twoje biuro? Sprawdźmy!

1. Lampa stojąca

Oświetlenie jest niezbędną funkcją w każdym wnętrzu, zwłaszcza w miejscach, w których spędzamy większość dnia. Lampy powinny być stosowane w celu wzmocnienia naturalnego światła i zapewnienia funkcjonalności przy jednoczesnym połączeniu oryginalnego designu. Dobrym wyborem jest lampa stojąca o nietypowej formie. Będzie pasować do każdego pomieszczenia i można ją szybko przestawić. Możesz preferować bardziej nietypową aranżację, jeśli szukasz czegoś, co wyróżnia się na tle mebli gabinetowych.

2. Fotel biurowy w intensywnych kolorach

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze krzesła do biurka jest ergonomia. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo, krzesło do biurka powinno być dobrane do naszego stylu pracy. Długotrwałe siedzenie może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Ważne jest, aby o nie zadbać. Nowoczesne fotele biurowe mogą świetnie się prezentować, a nawet stanowić element dekoracyjny pomieszczenia. Fotel w kolorze czerwonym to świetny wybór do jasnego, minimalistycznego wnętrza, w którym dominuje biel i szarość.

Fotel "Format

Ksenon_profim

3. Biurko w roli głównej

Nie zawsze musimy szukać kreatywnych rozwiązań, aby odmienić wygląd biura. Czasami wystarczy wybrać duże, wyraziste biurko, które zdominuje całą przestrzeń. Taka aranżacja nie jest odpowiednia dla małych biur. Sprawdzi się jedynie w dużych pomieszczeniach. Świetnym pomysłem jest umieszczenie biurka w centralnym miejscu. Dzięki temu od razu przyciągnie uwagę wszystkich. Oto kilka pomysłów:

meble gabinetowe AUTTICA

STATUS meble gabinetowe owalne

Meble gabinetowe GRAND

Kiedy już wybierzemy odpowiednie meble biurowe i nasze główne miejsce pracy, czyli solidny blat, ważne jest, aby zorganizować przestrzeń. Po pierwsze, przy biurku powinna być zachowana harmonia i porządek. Jest to szczególnie ważne, jeśli przyjmujemy klientów, partnerów biznesowych lub kontrahentów. Drugą opcją jest dodanie do tego typu mebli przydatnych i atrakcyjnych akcesoriów. Do takich dodatków należą tacki na akcesoria biurowe, drobiazgi, czy segregatory na papiery. Ważna jest odpowiednia organizacja kabli - nic nie jest bardziej irytujące niż splątane kable, które przeszkadzają w wyglądzie wnętrza. Problem ten można rozwiązać za pomocą ochraniaczy i prowadnic do kabli.

4. Piękny plakat czy inspirujący obraz?

Galeria podkreśli naszą osobowość i charakter biura bardziej niż jakakolwiek inna rzecz. Puste ściany nie są dobrym pierwszym wrażeniem, więc pamiętaj o dodaniu elementu dekoracyjnego. Obraz to świetny sposób, aby nadać gabinetowi bardziej przytulny charakter. Możesz bawić się wyobraźnią i wybierać różnorodność, zwłaszcza jeśli biuro nie jest zbyt ruchliwe stylistycznie. Mieszanie różnych wzorów i odważne zestawienia są w porządku. W każdej chwili możesz usunąć plakaty i zastąpić je inną aranżacją.

5. Rośliny

W wielu miejscach pracy brakuje elementów, które ożywiają przestrzeń. Może to być problem, ponieważ często wiąże się z wyczerpującą pracą umysłową i słabą koncentracją. Możesz stworzyć relaksującą atmosferę w swoim biurze, dodając rośliny. Rośliny to świetny sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery w biurze. Naturalna zieleń może być włączona do każdego projektu i poprawi Twój nastrój. Kwiaty są świetnym filtrem powietrza i przyciągają wzrok! Nie zapomnij użyć gustownych doniczek, które pasują do charakteru Twojego pomieszczenia.

6. Dodatkowy kolor na ścianie

Świetnym uzupełnieniem galerii jest przemalowanie ściany, na której będą wisiały plakaty na nowy odcień. Będzie to zależało od koloru wyjściowego biura. W przypadku biur raczej nie należy stosować mocnych, kontrastowych lub intensywnych kolorów. Przestrzenie biurowe muszą wyglądać profesjonalnie. Pracownicy kreatywni lub artystyczni mogą sobie pozwolić na większe szaleństwa kolorystyczne, ale nadal powinny być one profesjonalne. Dwie tonacje tego samego koloru mogą być użyte do przełamania monotonii i stworzenia poczucia różnorodności.

Nie potrzeba wiele czasu, aby uczynić swoje biuro bardziej interesującym i inspirującym. Wystarczy kilka oryginalnych pomysłów i kilka mebli, które można wykorzystać jako element dekoracyjny.

Oceń wpis

Kliknij na gwiazdkę, aby wystawić ocenę

Wystaw ocenę

Średnia ocena 5/ 5 Ilość głosów: 1

Jak na razie brak głosów! Oceń ten post teraz!