Niedziela, 14 kwietnia 2024

5 stylów biurowych w aranżacji wnętrz

7 czerwca 2023

Aranżacja biura firmy nie polega już wyłącznie na zapewnieniu pracownikom najlepszych warunków do wykonywania codziennych zadań. Odpowiednie meble nadal odgrywają ważną rolę w projekcie, ale coraz częściej słyszymy o konkretnych stylach wnętrz. Musi być stylowo, gustownie i z pomysłem!

Dlaczego warto wybrać konkretny styl?

Branding to złożony proces, który wymaga starannego planowania. Należy pamiętać, że sukces każdej firmy zależy od spójności komunikacji. Pierwsze wrażenie, jakie ludzie mają o Twojej firmie, jest w dużej mierze zależne od wyglądu Twoich biur. Klienci, kontrahenci i przyszli pracownicy są ważni. Ważne jest, aby wnętrza były nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Łatwiej jest stworzyć piękną przestrzeń, gdy wybierze się styl. Wszystkie elementy będą harmonijnie współgrać. Poznajmy niektóre z najpopularniejszych trendów w projektowaniu wnętrz, które sprawdzają się w dużych, średnich i mniejszych firmach.

1. Klasyka jest zawsze w modzie

Tradycyjny gabinet charakteryzuje się dbałością o szczegóły, ekskluzywnością i szykiem. Wchodząc do takiego wnętrza od razu mamy poczucie prestiżu. Klasyka pozostaje najbardziej stylowym i uniwersalnym kierunkiem estetycznym, nawet jeśli bardziej skłaniamy się ku nowoczesnym rozwiązaniom. Królują stonowane kolory, najczęściej beże i brązy, a także solidne, drewniane meble. W tym stylu urządzania pokoju dominuje duży regał, a biurko znajduje się pośrodku, dodając mu autorytetu. Gabinety urządzone w stylu klasycznym są idealne dla prezesów, menedżerów lub prawników. Ten styl jest również odpowiedni dla firm, które mają tradycję i opierają na niej swój wizerunek.

Meble biurowe LINUS

2 Wszechobecna nowoczesność

Wnętrza o nowoczesnym charakterze charakteryzują się funkcjonalnością, ergonomią, eleganckimi meblami i chłodną kolorystyką w jasnych odcieniach. Obecnie dominują one w większości branż, w tym w dużych korporacjach, bankach i firmach IT. Jakie są główne cechy nowoczesnego stylu? Najważniejsze jest zamiłowanie do prostoty. Pomieszczenie powinno być przestronne, jasne i surowe. Dominujące kolory to biel, szarość i czerń. Jedynie dodatki malowane są na żywe kolory, które ożywiają pomieszczenie. Nowoczesne meble biurowe są geometryczne i proste w formie. Mogą też zawierać elementy stali, drewna, chromu czy szkła. W biurach o współczesnej estetyce dominuje minimalizm, jasne oświetlenie i niebanalny design.

Meble biurowe GEOS

3 Powiew Skandynawii

Styl skandynawski to kolejny styl, który warto wziąć pod uwagę urządzając wnętrze biura. Jest on bardzo praktyczny i można go wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ten typ aranżacji kładzie nacisk na światło. Ważne jest zatem, aby w pomieszczeniu znajdowało się przynajmniej jedno duże okno. Warto też zwrócić uwagę na sztuczne oświetlenie. Najlepiej zastosować duże lampy wiszące o zaokrąglonych kształtach oraz kierunkowe lampki biurkowe. Biel to główny kolor biura, który nada mu wrażenie przestronności. Meble skandynawskie są proste, jasne i często drewniane. Łączą w sobie pragmatyzm i nowoczesność. Całość zwieńczą pomysłowe dodatki, które mają lekko industrialny charakter.

Meble biurowe DUO-L

4 Oryginalny pop-art

Kto powiedział, że biura muszą być stonowane i przewidywalne? Co powiesz na kolorową, zakręconą estetykę? Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy jesteś rozsądny i masz dobry gust. Takie rozwiązanie może jednak nie sprawdzić się w każdej branży. Tam, gdzie króluje kreatywność, ważne jest, aby pokazać ją w siedzibie firmy. Proponujemy: unikalne kolory, grę kontrastową, designerskie meble i duże plakaty. Jego główne cechy to:

  • meble o ciekawej formie;
  • Połączenie minimalizmu z glamour
  • zastosowanie nasyconych i kontrastujących kolorów - czerwony, zielony, żółty, fioletowy
  • plastikowe elementy;
  • geometryczne wzory

SKY_LINE SK

Szybkie stoliki kawowe

5 Industrializm - przenieś się do fabryki

Styl industrialny to świetna inspiracja do aranżacji biura. Pomieszczenie nabierze wtedy pofabrycznego charakteru - betonowe lub ceglane ściany z dużymi metalowymi lampami i stalowymi kolumnami konstrukcyjnymi to doskonałe elementy dekoracyjne. Jeśli nie masz miejsca, aby pomieścić dużą liczbę akcesoriów, najlepiej zachować prostotę pomieszczenia. Biurko, krzesło i inny sprzęt biurowy to wszystko, czego potrzeba. Zamiast tego powieś duży zegar w metalowej ramie, podobny do tych, które można znaleźć w halach dworców kolejowych.

Meble biurowe DUO-C

Przeczytaj także:4 najczęstsze błędy popełniane przy projektowaniu biura

Prosimy o ocenę wpisu!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Prześlij ocenę

Średnia ocena 5,/5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.